مطلب وبلاگ

بازگشایی تالارهای عروسی با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی

مطالب آموزشی

 پس از ماه ها تعطیلی، قرار است با نظارت های جدی  ٥٠ درصد از ظرفیت تالارها دوباره به کار گرفته شود.

کرونا باعث شد که تمای مراسم ها از جمله مراسم عروسی و البته عزا طی ماه های گذشته به تعویق بیافتد. حالا اما خبر می رسد که پس از این تعطیلی چند ماهه برگزارکنندگان مجالس می توانند با 50 درصد ظرفیت اقدام به برگزاری این مراسم کنند.

شنیده می شود در این مدت برخی متخلفان به ویژه در شهرهای کوچک با باز کردن درب تالارها بدون اجازه قانونی، موجب ابتلای افراد زیادی به ویروس کرونا شدند که البته با آنها برخورد شد. معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ تاکید دارد که فعالیت تالارهای پذیرایی به شرط پذیرش معادل 50درصد ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهدشد.

 

سرهنگ نادر مرادی درباره فعالیت تالارهای پذیرایی گفت: “تالارهای پذیرایی از جمله صنوفی بودند که در دوران شیوع کرونا متحمل خسارات زیادی شدند و به همین دلیل در جلساتی با صنف مربوطه و مسئولان ستادمقابله با کرونا به دنبال راه کاری بودیم که ضمن حفاظت از سلامت و ایمنی مردم شرایط برای ادامه کار تالارها فراهم شود.”

 

وی ادامه داد:‌ “در همین زمینه نیز این پیشنهاد مطرح شد که تالارهای پذیرایی با 50 درصد ظرفیت خود اجازه فعالیت داشته باشند که این پیشنهاد چندی پیش مورد موافقت قرار گرفت و بنا شد تا در آینده نزدیک اجازه فعالیت به تالارهای پذیرایی داده شود که در حال حاضر این پیشنهاد مورد موافقت قرار گرفت و منعی برای فعالیت تالارهای پذیرایی به شرط پذیرش معادل 50 درصد ظرفیتشان وجود ندارد.”

 

او با تاکید براینکه علاوه بر فعالیت با 50 درصد ظرفیت تالارها موظف به رعایت دیگر پروتکل های بهداشتی هستند، گفت:

 

“اگر تالار 1000 نفر ظرفیت داشته باشد باید حداکثر به اندازه 500 نفر پذیرش داشته باشد، بر این اساس این نصف شدن جمعیت باید در تمام بخش ها باشد و اگر میزی قبلا 10 نفره بود حالا باید پنج نفر بر سر آن بنشینند. همچنین سنجش تب یکی دیگر از مواردی است که باید از تمام میهمانان انجام شود.”

 

مرادی اضافه کرد: “علاوه بر آن ضدعفونی بخش های مختلف، تست سلامت کارکنان، ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت و … که تمامی آن ها در پروتکل های ابلاغی به تالارها  آمده، باید رعایت شود و در صورت عدم رعایت این موارد قطعا با موارد تخلف برخورد خواهد شد.”

 

به گفته او، بازرسان صنوف، وزارت بهداشت و پلیس نیز بر  رعایت این پروتکل ها نظارت خواهند داشت. وی همچنین در مورد این که آیا تالارها حق دارند به بهانه ارائه خدمات بهداشتی و … هزینه بیشتری دریافت کنند، تصریح کرد: “دریافت هزینه بیشتر برای ضدعفونی و تب سنجی و … ممنوع است و همه هزینه ها باید طبق دستورالعمل و ابلاغیه صنف مربوطه باشد. مرادی در مورد ساعت کاری فعالیت تالارهای پذیرایی نیز گفت :‌در این زمینه تغییری اعمال نشده و ساعت کار تالارهای پذیرایی مطابق قبل و همان چیزیست که به مسئولان این تالارها اعلام شده است.”

پاسخ دهید

WhatsApp chat